in

Kavanoza Koyulan Canlı Çiçeklerin Ömrünü Uzatma

Genellikle hediye gelen çiçekleri bitkileri solamaması için hemen vazoya koyarız fakat vazoya koyduğumuz çiçekler en fazla 2 3 gün canlı kalır daha sonra solmaya devam ederler. Bu çiçeklerin bir süre daha solmasını engellemek için bir kaç yöntem mevcut

Şeker Sirke

1.Çiçeklerin suyuna 2 kesme şeker ve 1 tatlı kaşığı sirke eklendiğinde sonuç inanılmaz. Bu karışım onlara besin kaynağı sağladığı için daha uzun ömürlü bir şekilde hayatta kalıyorlarmış.

Maden Suyu

2.Su dolu bir vazoya çeyrek su bardağı maden suyu ekleyin ve karıştırın. Çiçekleri ekleyin ve daha fazla çiçek açmasını bekleyin.

Aspirin

3.Ezilmiş aspirin bir kaşıkla suyla dolu bir vazoda çözülür ve bitkileri daha uzun süre canlı tutmaya çalışır. Her gün suyu değiştirin. Tabletin salisilik asit içeriği suyun temizlenmesine ve herhangi bir bakteriden kurtulmasına yardımcı olur.

Çamaşır Suyu

4.İşte yeni satın alınan veya çiçek açan kesilmiş çiçekleri daha uzun süre canlı tutmak için bir başka numara: Vazodaki bir litrelik suya çeyrek çay kaşığı çamaşır suyu ekleyin. Bu, suyu temiz tutacak ve bakteriyel enfeksiyonu önleyecektir.

Buzdolabı

5.Buketleri, olduğu gibi sergileyeceğiniz günün öncesindeki gece buzdolabına koyun. Çoğu zaman 10 gün sonra bile ilk günkü kadar taze görünürler.

Kaynak : https://ag.umass.edu/greenhouse-floriculture/fact-sheets/sugar-acidity-in-preservative-solutions-for-field-grown-cut?fbclid=IwAR17AL8wc6kfEuFrfnzcX6Yb1xZuPkji-xEDSarc7PM3QrNv7YIsNLooerA

Puanlamak İçin Tıklayın

Yorumlar

Bir cevap yazın

Loading…

0

Telefondan ve Bilgisayardan Ücretiz Bitcoin (mining) Kazımak

Sovyetlerden Kaçıp Trabzon’a İnen Savaş Jetinin Üç Ülkeyi Krize Sokan Hikayesi