in

Sarhoş Arılar

Olay Avustralya’da geçiyor.
Bazı keskin görüşlü insanlar Parlamento binasının çevresinde yere düşen arılar görmüşler. Bu arıların bir kısmı ölüymüş, bir kısmı da sersemlemiş halde yürüyormuş.
Parlamento’ya yöneltilen “nedir bu arıların hali?” sorusunu Parlamento’nun baş arıcısı Cormac Farell cevaplamış. Demiş ki, “arıların bu hale düşmesinin sebebi alkoldür”. Sonra açıklamış, “havalar ısınınca bazı Avustralya çiçeklerinin nektarları fermente oluyorlar, bu da toplayıcıları sarhoş ediyor”.
Kovana ulaşan sarhoşlar balın fermente olmasına sebep olup, ürünü hepten murdar etmesinler ve dahi koloniyi tümden sarhoş etmesinler diye dışarda tutuluyorlarmış. Kovana girişlerini engelleme işini güvenlik görevlileri yerine getiriyormuş.
Parlamento’nun arı kovanlarını gözleyen çevrimiçi algılayıcılarından görülmüş ki kovanlar bu sarhoş arılardan menfi yönde etkilenmemişler.
Farell son olarak şu bilgiyi vermiş: Bilinmeyen bir sebeple alkollü içerik sadece yeni gelen egzotik bal arılarını etkiliyormuş. Yerel arıların – ki iki binden fazla yerel tür varmış- bundan etkilendikleri gözlenmemiş.
Yukarıda paylaştığım haberde hiçbir kurum, makam ve şahıs adı en ufak şekilde değiştirilmemiş, toplu iğnenin ucu kadar dahi tahrifat yapılmamıştır.
Kaynaklar:
Sarhoş arıların yuvaya girişinin ne şekilde engellendiğini belgeleyen video ==> https://weird-facts.org/…/in-australia-when-it-gets…
Sarhoşları ifşa eden video ==> https://www.youtube.com/watch?v=rSqknjdKJ3c

Puanlamak İçin Tıklayın

-2 Puanlar
Beğen Beğenme

Yorumlar

Bir cevap yazın

Loading…

0

Tarihin Bilinen İlk Deprem Tahmin Aleti

Yılın Yarısı Bir Ülkeye Diğer Yarısı Başka Ülkeye Ait Olan Ada